Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Süpürge

Yardım Merkezi

SSS

Elektrikli süpürgelerde kullanılan filtreler ve özellikleri, üretici ve modele göre farklılık gösterir. Çoğu süpürge filtresi yıkanarak tekrar kullanılabilir. Bazı süpürge modellerinde bulunan HEPA (Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı) filtresi her 5 torba değişiminden ya da haznenin boşaltılmasından sonra değiştirilmelidir. Makinenizde hangi tür filtre olduğunu ve doğru temizlik yöntemlerini kullanım kılavuzundan öğrenebilirsiniz.
Büyük, sert ve köşeli nesneler elektrikli süpürgeye zarar verebilir ya da tıkanmasına neden olabilir. Bu sebeple tadilat kalıntıları, alçı tozu, toplu iğne, saç tokası gibi nesneleri makinenizle süpürmemeniz gerekir.

Elektrikli süpürgenizin kullanımı esnasında beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Makineniz çalıştığı sırada duruyorsa aşağıda önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

 

Elektrikli süpürgeler, cihaza zarar gelmesine yol açacak bir durumla karşılaştıklarında otomatik olarak kapanabilir. Toz torbası ya da haznesinin kapasitesinden dolu olması makinenizin fazla ısınmasına neden olur. Bu ısı makineye zarar verebilir ve makineniz çalışmasını durdurabilir. Makinenizin filtrelerinin kir ve tozla tıkanması da aynı duruma neden olabilir. Makineniz çalışırken beklenmedik şekilde duruyorsa makineyi fişten çekin, torbasını değiştirin ya da haznesini temizleyin.

 

Elektrikli süpürgenizin kullanım kılavuzundan filtresinin ya da filtrelerinin yerlerini öğrenin. Makinenizin birden fazla filtresi de olabilir. Filtreyi sökün, musluk altında yıkayın ve kurumaya bırakın. Makinenizin filtresi tamamen kuruduktan sonra yerine yerleştirin. Toz torbası ya da haznesi de dahil olmak üzere makinenize ait tüm parçaları doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Makineyi çalıştırın. Bu işlemlere rağmen sorunun devam etmesi makinenizde teknik bir arıza olduğu anlamına gelebilir. 

Evcil hayvanların tüyleri, toz torbasız elektrikli süpürge modellerinde hazne aralarına sıkışıp süpürgeyi tıkayabilir. Evcil hayvanınız varsa toz torbalı modelleri tercih etmenizi öneririz.

 

Evinizde alerji ya da astım gibi tozların tetiklediği hastalıkları olan kişiler varsa, elektrikli süpürge seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu toz atma değeridir. Toz atma değeri bakımından A sınıfı, yani düşük toz salınımı yapan ve HEPA filtreli (Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı Filtre) elektrikli süpürge modellerini tercih edebilirsiniz.
general-cta-image

Senin için buradayız!

İster ürün tavsiyesine ihtiyacınız olsun, ister servis araması yapın veya sadece geri bildirimde bulunmak isteyin - biz sizin için buradayız.

0850 210 0 888 7/24 Çağrı Destek Merkezi

Whatsapp Destek Hattı

0544 444 0 888